Školení/webináře a novinky

Cyklus školení Open Science pro vědce na Fakultě sociálních studií

Srdečně Vás zveme na cyklus online školení Open Science pro vědce na Fakultě sociálních studií.

Kdy a kde

• 6. 11. 2020 9:00–11:00 Úvod do Open Science
  • 13. 11. 2020 9:00–11:00 Open Access
  • 27. 11. 2020 9:00–11:00 Open Data
  • 4. 12. 2020 9:00–11:00 Data Management Plan

Vždy online na MS Teams.

• Představení Open Science – Open Access + Open (FAIR) Data.
  • Politika otevřeného publikování – představení principů Open Access green a gold.
  • Data management plan.
  • A mnoho dalšího.

Školení Open Science pro vědce na Pedagogické fakultě

Srdečně Vás zveme na online školení Open Science pro vědce na Pedagogické fakultě.

Kdy a kde

23. 11. 2020, 9:00–11:00 online na MS Teams.

• Úvod.
    • Představení Open Science jako nastupujícího trendu v publikační činnosti a produkci výzkumných dat – Open Access + Open (FAIR) data.
    • Možnosti podpory pro vědecké pracovníky na MUNI.
  • Představení dílčích oblastí Open Science.
    • Sdílení výzkumných dat – představení základních principů Open (FAIR) data, Open data jako projektová podmínka, Data management plan.
    • Politika otevřeného publikování – představení principů OA green a OA gold.
    • Financování publikování OA článků – OA jako projektová podmínka.
    • Pochybné (dříve predátorské) časopisy – základní doporučení pro jejich selekci.
  • Závěrečná diskuse.
    • Prostor na Vaše dotazy, podněty a připomínky.

Těšíme se na virtuální setkání s Vámi.

Novinky ze sociálních sítí

Archiv novinek

Školení Open Science pro vědce na Ekonomicko-správní fakultě

Srdečně Vás zveme na online přednášku Open Science pro vědce na Ekonomicko-správní fakultě.

• Představení Open Science – Open Access + Open (FAIR) Data.
  • Data management plan.
  • A mnoho dalšího.

OpenAIRE národní workshop 2020

Všechny zájemce o problematiku otevřené vědy a otevřených vědeckých dat zveme v sobotu 7. 11. 2020 k účasti na OpenAIRE Národním workshopu 2020. Na workshopu zazní přednášky z mnoha oblastí Open Science – seznámíte se s evropským projektem OpenAIRE, který zajišťuje podporu Open Science po celé Evropě, včetně regionálního bodu v ČR, dozvíte se výsledky průzkumu datových repositářů v ČR, seznámíte se Creative Commons licencemi pro využití ve vědě a naučíme se, jak na moderní plánování správy s využitím technických nástrojů typu Data Stewardship Wizzard.

Akce proběhne on-line, účast je bezplatná, registrace není nutná. Akce je pořádána projektem OpenAIRE Advance, technicky ve spolupráci s konferencí OpenAlt 2020. Bližší informace naleznete na webu akce.

Open Science Workshop 2020

Dne 16. 10. 2020 se v čase 10:00–16:00 uskuteční skrze on-line videokonferenční platformu MS Teams Open Science Workshop 2020.

Program se bude skládat z několika částí:

1. Přednášková část – můžete se těšit na vystoupení českých i zahraničních expertů, kteří vás seznámí se stavem Open Science nejen na MUNI, ale i ve světě a představí nástroje pro plánování správy výzkumných dat.
  2. Interaktivní část – v rámci workshopu bude mít možnost interaktivně diskutovat o svých motivacích a obavách v oblasti Open Science, a to se zvláštním důrazem na situaci na MUNI.
  3. Přednáška předsedy výkoného výboru EOSC – Evropský pohled na Open Science v keynote předsedy výkonného výboru European Open Science Cloud. Z časových důvodů přednášejícího zařazujeme na závěr setkání.

Všichni jste srdečně zváni!

Registrace a podrobnosti

OpenAIRE: This year we’re going virtual with the OpenAIRE General Assembly!

During OpenAIRE Week, from October 12th until October 16th 2020, we will offer a mix of internal meetings in the morning for OpenAIRE partners, and external webinars in the afternoon.

The external sessions are open for all (registration required) and will take place every day from 14:00 to 16:00 CEST. You can register for each session individually. Please share in your networks!

Spustili jsem web openscience.muni.cz

Dnes jsem spustili veřejnou betaverzi webové prezentace openscience.muni.cz, kde budete nacházet praktické informace, školení a novinky ze světa Open Science nejen na MUNI, ale i v Evropě a ve světě.

Betatestování probíhá do 31. 10. 2020. Budeme velmi rádi za jakékoliv vaše připomínky a nápady k webu.