Bez popisku

Open Science Week na MU 2023

 

Srdečně Vás zveme na Open Access Week na MU 2023!

Ve dnech 23. - 24.10. 2023 proběhnou na MU dvě přednášky v rámci mezinárodní kampaně Open Science Week, a to tentokrát na téma predátorské časopisy.

Program:
Daniel Kráľ: Jak (ne)poznat kvalitní matematický časopis?

Kdy: pondělí 23.10. 2023, 17:00 - 18:00
Kde: online na MS Teams
Proběhne v českém jazyce.

ONLINE PŘÍSTUP ZDE.

 

Emanuel Kulczycki: Opening the Black Box of Predatory Publishing

Kdy: úterý 24.10. 2023, 10:00 - 11:30
Kde: UKB, B11/334 nebo online
Proběhne v anglickém jazyce.

ONLINE PŘÍSTUP ZDE.

 

Registrace Pozvánka

Program

Letošní Open Science Week na MU bude zaměřen na problematiku predátorských časopisů. V pondělí se uskuteční přednáška prof. Daniela Krále, který se podělí o svoje zkušenosti s určováním kvality časopisů z matematického oboru, které získal během své dlouholeté publikační praxe. V úterý se koná přednáška zahraničního hosta Emanuela Kulczyckeho, jehož dlouhodobým výzkumným zájmem jsou právě predátorské časopisy a přesahy této problematiky do oblasti hodnocení vědy.

Pondělí 23.10. 2023

Úterý 24.10. 2023

Řečníci

Bez popisku

prof. RNDr. Daniel Kráľ, Ph.D., DSc.

Daniel Král v roce 2018 nastoupil jako profesor na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity v Brně, kde získal místo Donald Ervin Knuth profesora, které univerzita vytvořila s laskavým svolením Donalda Knutha. Je také čestným profesorem na University of Warwick, kde před příchodem do Brna působil jako profesor matematiky a informatiky a byl členem výzkumného centra DIMAP.Ve své odborné práci se věnuje teorii grafů a souvisejícím oblastem matematiky a informatiky. Většina jeho současného výzkumu je zaměřena na otázky z extremální kombinatoriky a teorie kombinatorických limit, které také řešil v rámci ERC Consolidator grantu LADISTERC Starting grantu CCOSA.

 

Bez popisku


Dr. Emanuel Kulczycki

Sociální vědec, v současné době působí jako vedoucí výzkumné skupiny Scholarly Communication Research Group (SCRG AMU) a docent na Univerzitě Adama Mickiewicze, Poznaň, Polsko. Má akademické vzdělání ve filozofii a komunikaci, což je základem jeho zájmu o výzkum kritických aspektů vědecké komunikace. Primárně zaměřuje na predátorské publikování a jeho přesahy se systémy hodnocení výzkumu.


Používáte starou verzi internetového prohlížeče. Doporučujeme aktualizovat Váš prohlížeč na nejnovější verzi.

Další info